A ženy podruhé...

 

Všiml jsem si, že se ženy v bigglesovkách téměř nevyskytují a proto bych chtěl téhle problematice věnovat pár řádků (nevím jestli se to dá nazvat problematikou, bigglesovky nejsou červená knihovna).

         Biggles – začněme u samotného Bigglese. Na samém konci 1.sv. války prožívá krátkou romanci se svou osudovou „láskou života“ Marií Janis, která je německou špiónkou. Jejich vztah je znám hned z několika svazků.

Nachází ale také slova uznání pro odvážnou princeznu Mariettu (Biggles padl do pasti), která mu zachraňuje život, ale on zůstává pouze u slov díků a chvály. Pak je tu i krásná pilotka Stella Carstairs, která se o Bigglese velmi zajímá, ale kterou doslova posazuje do taxíku a bez naděje nechává odvést domů. Od krásné Juanity(Biggles letí kolem světa), která mu líbá ruku, si Biggles alespoň ponechává růži.

         Algy- Algy se zoufale zamiluje do dcery bolívijského prezidenta, Consuely Garcia(Biggles letí kolem světa).  To  Bigglesovi  dělá  velké    starosti: „... když se s ní nechce oženit!“ 

         Ginger – když se Ginger zamiloval do Jeanetty Duscote, vydržel tento vztah až do konce příběhu(Biggles padl do pasti). Po splnění úkolu s ní chtěl Ginger strávit mimořádnou dovolenou, ale pak už o Jeanette neslyšíme.

         Bertie – ženy ho vůbec nezajímají. Když slyší o Bigglesově romanci s Marií Janis, komentuje to šokován sarkasticky: „... Dívka? No to snad ne! Z toho mi snad prasknou kšandy!“ V baru Francisko ihned odstrkuje tanečnici, která si mu neočekávaně sedla na klín. Biggles později prohlašuje na jeho omluvu: „On se prostě žen bojí. Já nevím proč. Někteří muži už jsou takoví.“

 

( Honza Rolenc )